Protezy akronowe – krok po kroku

Lublin, ul. związkowa 20

Pragniemy poinformować, że liczba wizyt, która wynosi 3-4 jest po to, aby zapewnić największe odwzorowanie jamy ustnej, w sposób najlepszy dobrać zęby do kształtu twarzy i nadać jej ładny wygląd.

W niektórych przypadkach (pacjenci z odległych miast, turystyka medyczna zagraniczna) dopuszczamy skrócenie liczby wizyt do 2, lecz na pierwszą wizytę należy przeznaczyć około 4 godzin, gdyż jest dwuetapowa. Nie oznacza to jednak, ze Państwo spędzą 4 godzin z otwartą buzia 🙂 Odstęp między etapami to około 3 godzin, który można spędzić na dobrej kawie.

Warto przed leczeniem protetycznym protezami zdecydować się na kontrole w lekarza stomatologa, gdyż może okazać się leczenie pozostałych zębów oraz upewnienie się, że dziąsło jest w dobrej kondycji.

Proces leczenia protetycznego

W czasie tej wizyty zostaną pobrane wyciski anatomiczne w celu odwzorowania na modelach gipsowych stanu jamy ustnej.

Podczas tego spotkania przy pomocy wzorników zwarciowych z wosku zostaje dopasowana wysokość, jaką będzie miała przyszła proteza, wygląd twarzy (jak się zmieni) oraz często wykonywane są dodatkowe wyciski na tzw. łyżkach indywidualnych, mające na celu uzyskanie dla Państwa idealnego przyssania protez i ich przylegania. Tutaj także wybieramy kolor zębów, który spasuje się z kolorytem twarzy, będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie. Prosimy o swoje uwagi do koloru zębów, ponieważ to Państwo będą uśmiechać się do innych 🙂

Przeznaczona jest na przymiarkę próbnej protezy, czyli zębów zatopionych w wosku. Jest to bardzo ważna wizyta, służy do sprawdzenia, czy proteza ostateczna będzie miała odpowiedni kształt i czy wstawione zęby są odpowiednie kształtem i kolorem. Tutaj można zgłaszać uwagi co do zębów, na tym etapie można dokonywać poprawek, co jest o wiele trudniejsze, a czasem niemożliwe w przypadku gotowej protezy. Zawsze służymy dobrą radą, bo nasze zadowolenie będzie wynikało z Państwa satysfakcji.

Poświęcona jest na oddanie gotowej protezy stomatologicznej i ewentualne poprawki i korektę. Na miejscu je dokonujemy, zajmuje to dosłownie chwilę. Na koniec Państwo są uczeni zakładania nowych uzupełnień, wręczane są certyfikaty autentyczności oryginalnego materiału ACRON, zestaw higieniczny, pudełko ochronne, czyli wszystko co jest potrzebne do pielęgnacji nowych protez.

Co ważne, nigdy nie zostawiamy pacjentów samych sobie, gdy potrzebna jest korekta, serdecznie zapraszamy. To drobna chwila, ale po niej można już komfortowo je użytkować.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu – tel: 511 511 441 – Promed Lublin

Protetyka

Podobne wpisy

Ile trwa zrobienie protezy zębowej

Ile trwa zrobienie protezy zębowej?

Decyzja o uzupełnieniu braków w uzębieniu to ważny krok w kierunku zdrowia i komfortu. Protezy zębowe oferują różnorodne możliwości, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. W tym artykule skupimy się na protezach elastycznych z Acronu – innowacyjnym rozwiązaniu w protetyce stomatologicznej. Proces tworzenia protezy zębowe krok po kroku

Czytaj dalej »

Wpływ protez zębowych na prawidłową wymowę

Decydując się na wykonanie protez zębowych, większość pacjentów skupia się na aspektach estetycznych i funkcjonalnych. Nowe zęby mają poprawić wygląd uśmiechu, ułatwić życie oraz ogólnie podnieść komfort codziennego życia. Jednak jednym z kluczowych, a często pomijanych elementów związanych z protetyką stomatologiczną, jest wpływ protez na prawidłową wymowę. Odpowiednio wykonane protezy

Czytaj dalej »
Zalety protez elastycznych

Zalety protez elastycznych wykonanych z akronu oraz ich przewagi nad protezami szkieletowymi

Protezy elastyczne, szczególnie te wykonane z akronu, stanowią nowoczesne i komfortowe rozwiązanie w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Akron to materiał termoplastyczny, który zyskuje coraz większą popularność dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wysoka elastyczność, lekkość oraz doskonała biokompatybilność. Te cechy czynią protezy z akronu atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych protez szkieletowych. Kluczowe

Czytaj dalej »